چگونه چمدان ببندیم

چک لیست بسازید

اگر این چک لیست چند روز مانده به سفر نوشته شود خیلی بهتر است! به این دلیل که ممکن است یکی از لباسهای مورد علاقه تان نیاز به خشکشویی داشته باشد و یا در سفر به دلیل شرایط آب و هوایی نیاز به وسایل و پوششی خاص داشته باشید که باید خریداری شوند.حتی اگر همه وسایل مهیا باشند باز ممکن است هنگام بستن چشمدان بدون چک لیست چیزی از قلم بیافتد که برداشتن آن را برای لحظه آخر گذاشته اید.

 همه چیز را دسته بندی کنید

حال از روی چک لیست وسایل را آماده کرده و کنار نامشان علامت بزنید.

بعد از اینکه ملزومات سفر را کنار چمدانتان گذاشتید به دسته بندی آنها بپردازید.

لباس ها را لوله کنید

بجز لباسهای یقه دار، لباس فرم و دیگرلباسهایی که روی خط اتو و فرم یقه و ... آنها حساسید،  بقیه را اول یک تا به صورت طولی زده و سپس لوله کنید. این کار باعث می شود هم لباسها چروک نشوند و هم جای کمتری اشغال کنند. برداشتن لباس از چمدان هم به این شکل راحت تر است.

از لباسهای بزرگتر شروع کنید

اول لباس های بزرگتر را در کف چمدان بچینید سپس شلوارهای لوله شده را در چمدان قرار دهید بعد نوبت تیشرتها و بلوزهاست. لباسهای زیر را هم روی آنها قرار دهید، اگر کفش می برید از فضای داخل کفش هم می توانید استفاده کنید. لوازم آرایشی بهداشتی را در قسمتهای خالیتر چمدان گذاشته و سعی کنید سطحی صاف درست کنید. حال نوبت کت و شلوار و لباسهایی از این دست است آنها را روی تمام وسایل گذاشته و در چمدان را ببندید.

 

 

 

         

 

 

 

 

      

Back to Top