نکاتی مفید در انتخاب مقصد

انتخاب مقصد مناسب برای سفر شاید بیشترین تاثیر را در میزان استفاده مفید و لذت بردن از آن داشته باشد.

برای انتخاب مقصد باید نکات زیر را در نظر بگیرید

در چه فصلی از سال سفر می کنید!

اگر قصد سفر به مناطق گرمسیر را دارید فصل های سرد سال را انتخاب کنید و بلعکس (مگر برای تفریحات خاصی مثل اسکی و ...) . سفر در فصل نا مناسب سبب می شود خیلی از دیدنیها و تفریحات را از دست داده و زمان بیشتری را در هتل بگذرانید.

 

سفر شما چند روزه است!

اگر زمان شما کم است بهتر است مقصدی نزدیک انتخاب کنید، مخصوصا اگر از وسایل نقلیه زمینی استفاده می کنید. انتخاب مقصد دور در سفرهای کوتاه مدت خستگی سفر را دوچندان کرده و باعث می شود بیشتر زمانتان را در راه‌ها باشید.

با چه کسانی سفر می کنید!

به تنهایی سفر می کنید یا با خانواده، شاید هم دوستانتان همسفر شما هستند.

چه قدر می خواهید برای این سفر هزینه کنید!

هزینه سفر هم عاملی مهم در انتخاب شهر، محل اقامت و وسیله حمل و نقل به شمار می آید. اگر برنامه ریزی دقیق برای روزهای سفر داشته باشید تخمین هزینه ها خیلی راحت تر است فقط به یاد داشته باشید همیشه پول بیشتری همراه خود ببرید.

توانایی های جسمی شما و همسفرانتان چگونه است!

اگر شما یا همسفرانتان بیماری یا شرایط جسمی خاصی داشته باشید و یا اینکه کودکان زیر 8 سال را به سفر می برید در انتخاب مقصد حساسیت بیشتری را به خرج دهید و جایی را انتخاب نمایید که همه از آن بهرمند شوید.

آیا همسفرانتان خلق و خو و سلیقه ای نزدیک به شما دارند؟

ممکن است شما دوست داشته باشید شب را در طبیعت بگذرانید و دوستانتان هتل را ترجیح دهند و یا اینکه شما اهل تفریح و گشت و گذار در طبیعت و آنها خرید و بازدید از موزه ها را ترجیح دهند. بهتر است با کسانی مسافرت کنید که خلق و خویی نزدیک به شما داشته باشند.

زبان

آیا زبان ساکنین مقصدتان را می دانید، آیا از مهارت آنها به زبان انگلیسی آگاهید، باید بدانید چگونه می خواهید با آنها ارتباط بر قرار کنید.

ویزا

نوع ویزا و زمان انتظار و شرایط خاص صدور ویزای بعضی کشورها را در نظر بگیرید.

مسائل امنیتی

شرایط خاص زمانی و مسائل امنیتی از دیگر موارد مهمی است که باید در انتخاب مقصد به آن توجه نمود.

در پایان سعی کنید همه چیز را مد نظر قرار داده و با صبر و حوصله مقصدتان را انتخاب نمایید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.

Back to Top